Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.
Aprók Bálja • 2018. április 15. vasárnap, 10.30–17.30 • Küzdőtér
Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület Észak-magyarországi Régiójának programja
Társrendező: Bokréta Alapfokú Művészeti Iskola, Sátoraljaújhely

orokseg

Muzsikálnak: Bakator zenekar és Dűvő zenekar
Házigazda: Husvéth Csaba
Munkatársak: Bárdos Zsuzsanna, Csercsics Ivett, Darmos Éva, Darmos István, Demek István, Fehér Eszter, Horváth Csaba, Horváth Judit, Husvéth Csaba, Körmöndi Tamás, Kupec Zsófia, Kupec Zsolt, Lévai Anita, Maier Reimund, Maródi Attila, Oláh József, Szabó Dániel, Szabó Zoltán
Szerkesztő: Fehér János (régiós elnök)


10.30 Nyitó bevonulás: magyarbődi karikázó, csárdás és friss
Házigazda köszöntője

10.45 Cigándi tánctanítás (z
öldágjárás, fonó a cigándi asszonyokkal) – Horváth Csaba, Szécsi Bernadett (Sárospataki Alapfokú Művészeti Iskola, Sárospatak)

11.10 Kalocsai tánctanítás és 
párválasztó párnástáncok – Maródi Attila, Lévai Anita, Boncsérné Szinai Tünde (Szinvavölgyi Alapfokú Művészeti Iskola, Miskolc)

11.35 Kisgyermekjátékok – Szabó Dániel

12.00 Magyarbődi tánctanítás (
májusfa állítás)– Kupec Zsófia, Kupec Zsolt (Kis – Ilosvai Gyermek Néptáncegyüttes, Nagyida)

12.30 Moldvai tánctanítás – Szabó Zoltán, Maier Reimund (Verőke Néptánccsoport, Gyöngyös; Bubulyka Néptáncegyüttes, Encs)

13.00 Minden magyarok tánca – sárközi karikázó, decsi verbunk, sárközi és somogyi ugrós, kanásztánc, somogyi lassú és friss csárdás; muzsikál a Zagyva Banda

13.30 „...A falusi bíró udvarába... – az észak-magyarországi régió gyermekcsoportjainak közös produkciója

13.45 Kisgyermekjátékok – 
 Oláh Eszter, Oláh Ivett (Iglice Táncegyüttes, Szécsény)

14.10 Gagybátori tánctanítás (
dongózás) – Bárdos Zsuzsanna, Körmöndi Tamás (Szinvavölgyi Alapfokú Művészeti Iskola, Miskolc)

14.45 Őrhalmi tánctanítás (k
iszézés) – Oláh József, Oláhné Csercsics Ivett ( Szécsény)

15.10 Felsőtárkányi tánctanítás (budacskázás) –  Szabó Dániel, Szabó Réka (Felsőtárkányi gyermektánccsoport, Felsőtárkány) 

15.35 Alsóberecki tánctanítás, viseletbemutató – Demek István, Fehér Eszter (Bokréta Alapfokú Művészeti Iskola, Sátoraljaújhely)

16.00 Nemzetiségi táncok tanítása (sváb, cigány) – 
Fischinger Henrietta, Oláh Ivett, Oláh Eszter 

16.25 Pusztafalusi tánctanítás (t
réfás verbuválás) – Darmos István, Darmos Éva (Farkas Ferenc Művészeti Iskola, Sárospatak)

16.50 Húsvét Harasztiéknál - A Fölszállott a páva televíziós vetélkedőből ismert Haraszti család a palóc húsvéti népszokásokba nyújt egy röpke bepillantást - Vág-garam közi tánctanítás – Husvéth Csaba, 
Horváth Judit, Haraszti család, (Ifjú Nógrád Táncegyüttes, Salgótarján)

17.15 Kivonulás, elköszönés


Megosztás