Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2019. április 5–7.

„Tágasságot nekünk is...!” • 2018. április 15. vasárnap, 11.15–16.00 • Kodály Zoltán terem (I. em.)
A középső régió népzeneoktatási műhelyeinek koncertje, Halmos Béla emlékének ajánlva

halmos bela

Műsorvezető: Tóth Kornélia • Szervező: Farkas József

A népzeneoktatási műhelyek örvendetesen nagy száma miatt területi alapon, szakmai pályázat meghirdetésével alakítottuk ki a Táncháztalálkozó „Tágasságot nekünk is...!” műsorát. Két éve a Dunától keletre, tavaly a Dunától nyugatra lévő megyék, idén a Budapesten és Pest-megye területén működő népzeneoktatási műhelyek  – zeneiskolák és művészeti iskolák, alapítványi, egyházi vagy bármilyen más formában működő iskolák népzenei tanszakai – pályázhattak. Zsűri: Navratil Andrea és Vavrinecz András

NKA csak logo rgbhalmosbelaprogram

A koncert a Táncház Alapítvány rendezésében, a Nemzeti Kulturális Alap Halmos Béla Program Ideiglenes Kollégium támogatásával jött létre

11.15–11.40
Páduai Szent Antal Iskola, Piliscsaba
Madocsai ugrós és verbunk
„A bornyúkat elhajtottam" – Gyergyói dallamok
Somogyi ugrós és friss
Ádámosi csárdás,féloláhos és szökő
Vajolai román țigăneasca, de-a lungu és învârtita
Ördöngösfüzesi csárdás és ritka magyar fogásolás

11.50–12.10
Frederic Chopin Zenei AMI, Gödöllő
Cibri Énekegyüttes: Galga menti karikázó
Furulyások: Gyimesi lassú és sebes magyaros
Csenderes Együttes: "Elment a madárka" moldvai énekes és táncdallamok
Piros Hetes Együttes: Nyírmadai muzsika
Kalotaszegi muzsika

12.15–12.40
Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Vác
Kalotaszegi csárdás és szapora
Két dallam hosszúfurulyán
Malo backo kóló
Vajdaszentiványi muzsika
Magyarpalatkai ritka és sűrű magyar, sebes csárdás
Szatmári dallamok
Korondi tárogató muzsika

12.50–13.15
LFZE Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnázium, Budapest
Ipolysági szerelmes dalok citerakísérettel
Gyimesi lassú magyaros és sebes csárdás Halmágyi Mihály játéka alapján
Félöves és hora táncdallamok Mandache Aurel játéka nyomán (Gîsteni, Moldva)
Bukovinai citerás dallamok
Ördöngösfüzesi vonós muzsika

13.20–13.45
Nádasdy Kálmán Általános és Művészeti Iskola népzene tanszaka, Budapest
Vajdasági csúfolók
Dunántúli dudadalok
Ádámosi muzsika
Nonika Miklós nyomán kalotaszegi zene
Gyimesi népdalok
Magyarpalatkai táncok

13.55–14.10
Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szigetszentmiklós
Kövirigó együttes - Vajdasági párosító dalok (citera-ének)
Baghy Jázmin - Szilágysági népdalok (ének)
Szűcs Zsófia - Szatmári népdalok (citera-ének)
Lukácsi Dóra - Zalai népdalok Badacsonyi Lajos zalavégi citerás dalaiból (citera-ének)

14.20–14.25
Erkel Ferenc AMI, Cegléd, Nagykátai Tagintézmény
Sass Éva: Galg menti népdalok

14.30–14.45
Szárny-nyitogató Alapfokú Művészeti Iskola Alapítvány, Tököl
Ledina zenekar: Tököli Svatovac és Malo kolo, Tököli rác dallamok
Násztor Eszter: Szanyi dudanóták dudautánzással
Cserefa Együttes: Bogyiszlói dallamok Lajtha László 1922-es gyűjtéséből

14.50–15.10
Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és Zeneművészeti Szakgimnázium, Budapest
Bogyiszlói dallamok 
Bözödi népdalok furulyakísérettel 
Magyarpalatkai táncok 
Széki lassú, magyar és csárdás furulyán, vonós kísérettel

15.15–16.00
Óbudai Népzenei Iskola, Budapest
Aldunai (Bukovinai) székely dallamok
Gyimesi dallamok
Palóc dudanóták
Ádámosi dallamok
Füzesi dallamok
Nyíradonyi dallamok
Mezőkövesdi dallamok
Újfalusi csárdások
Buzai dallamok
Füzesi muzsika
Bonchidai muzsika
Megosztás