Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

A műsorváltozás joga fenntartva!
2016. április 1. péntek
„Halljunk szót...!” – előtáncház

Fonó Budai Zeneház (1116 Budapest, Sztregova u. 3.)


2016. április 2. szombat, 10.00–22.00
Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér
10.30–18.30 „Tánchagyományaink” – tánctanítás és táncház
Közben:
13.30–14.00: „Minden magyarok tánca”
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10.00–18.30 Kézműves foglalkozások, játszóház
10.00–21.00 Népművészeti vásár
10.00–21.00 A Táncház Egyesület kínálata
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
19.30 Köszöntőt mond Réthelyi Miklós, az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság elnöke
19.35 A Muharay Szövetség gálaműsora 
20.25 Az OTP Bank Táncház Díj és a Táncház Érmék átadása
20.30 A Martin Szövetség gálaműsora

Martin György terem (I. em.)
10.00–18.30 Hagyomány és tudomány  – könyvbemutató, olvasósarok, vásár
10.15–16.00
Aprók tánca
16.30–19.00 Tini-táncház

Kodály Zoltán terem (I. em.)
10.00–18.30 Kallós Zoltán-életműkiállítás
11.00–18.30
Beszélgetés – koncert – bemutató
Közben:
11.00–12.15 „Kutatás és mozgalom” – kerekasztal-beszélgetés
14.00–14.30 A Kallós Zoltán-életműkiállítás megnyitója
15.30–15.50 Bemutatkozik a Halmos Béla Program

Lajtha László terem (II. em.)
10.00–18.30 Bukovinai székelyek és moldvai csángók 75 éve Magyarországon – kiállítás
10.00–18.30 Hangszerkiállítás a Magyar Hangszermíves Céh rendezésében
10.30–18.30
Beszélgetés – koncert – bemutató
Közben:
10.30–11.45 A népzeneoktatás négy évtizede – kerekasztal-beszélgetés
12.30–13.30 „Hazatértek” – kiállításmegnyitó és műsor

Vásárhelyi László terem (II. em.)

10.00–16.00 Táncház-vezető tanfolyam 3. (zártkörű program!)
16.00–17.00 Novák Ferenc előadása és könyvbemutató
18.00–19.30 Filmvetítés – Gyimesi mulatságok; Vissza, Bukovinába 

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)
14.00–18.00 Folk-kocsma 


2016. április 2. szombat, 20.00–04.00
ÉJSZAKAI BÁL
Fáklya Klub (Budapest VI. ker., Csengery u. 68.)



2016. április 3. vasárnap, 10.00–22.00
Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér
10.30–17.30 Aprók Bálja – az „Örökség” programja
Közben:
16.00 „Páva Pillanatok”
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
10.00–18.30 Kézműves foglalkozások, játszóház
10.00–21.00 Népművészeti vásár
10.00–21.00 A Táncház Egyesület kínálata
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
19.00–20.00 Lajkó Félix: FOLK – CD-bemutató
Brasnyó Antal (brácsa), Szabó Csobán Gergő (nagybőgő), Porteleki László (hegedű), a Fanfara Complexa együttes, Csizmadia Anna és Tintér Gabriella énekesnők közreműködésével
20.00–21.00 „Mezőségi Bál”
Sosemvolt produkció a legkiválóbb énekesekkel, a Táncháztalálkozó fesztiválzenekarával, több száz népviseletbe öltözött táncossal
A Táncháztalálkozó 2016 dalai
21.00–21.30 Össztánc

Martin György terem (I. em.)
10.00–18.30 Hagyomány és tudomány  – könyvbemutató, olvasósarok, vásár
11.00–18.00
Ínyenc táncház

Kodály Zoltán terem (I. em.)
10.00–18.30 Kallós Zoltán-életműkiállítás
12.00–17.00
„Tágasságot nekünk is!” – zeneiskolások koncertje

Lajtha László terem (II. em.)
10.00–18.30 Bukovinai székelyek és moldvai csángók 75 éve Magyarországon – kiállítás
10.00–18.30
Hangszerkiállítás a Magyar Hangszermíves Céh rendezésében
11.00–18.30
Játszó-Tér – Mese- és báb előadások, interaktív foglalkozások, filmvetítések

Vásárhelyi László terem (II. em.)

10.00–13.00 Próba (zártkörű program!)
13.30–14.30 „Családban marad” – táncos generációk
15.00–16.00 „Táncról táncra” – Ezüstpitykés és Gyöngygalléros Ifjúsági Szólótáncosok műsora

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)
14.00–18.00 Folk-kocsma


Megosztás