Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

„Tágasságot nekünk is!” • 2016. április 3. vasárnap, 12.00–17.00 • Kodály Zoltán terem (I. em.)
A keleti régió népzeneoktatási műhelyeinek koncertje

Műsorvezető: Tóth Kornélia

A népzeneoktatási műhelyek örvendetesen nagy száma miatt területi alapon, szakmai pályázat meghirdetésével alakítottuk ki a Táncháztalálkozó „Tágasságot nekünk is!” műsorát. Idén a Dunától keletre, azaz Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék területén működő népzeneoktatási műhelyek – zeneiskolák és művészeti iskolák, alapítványi, egyházi vagy bármilyen más formában működő iskolák népzenei tanszakai – pályázati anyagát Navratil Andrea és Vavrinecz András bírálta el, a szervezési feladatokat Farkas József látja el.

A műsor szereplői:

12.00 Kodály Zoltán Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Törökszentmiklós

Gyermekjátékdalok – Forgács Fanni, Sipos Zselyke, Polgár Csenge, Hegedűs Karina, Kazinczy Judit énekesek
Moldvai táncdallamok – Forgács Kata  ének, Csortos Laura  furulya, kísér Tót-Pál Zoltán
Felkészítő: Fehér-Hodos Szilvia

matyas_kiraly_citera

12.15 Mátyás Király Citerazenekar, Kecskemét

Baranya megyei népdalok
Bukovinai dallamok
Felkészítő tanárok: Sulczné dr. Bükki Éva, Sulcz Ferenc, Berta Alexandra, Birinyi József, Széles András

salgotarjan

12.30 Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola, Salgótarján

Mezőségi muzsika – Salgó zenekar
Dél-alföldi tekerőmuzsika – Reccs duó
Moldvai dalok – Pöndölyke énekegyüttes
Sóvidéki népzene – Salgó zenekar
FelkészítőK: Kubinyiné Szabó Katalin, Hrúz Dénes, Andrássy Ferenc

12.50 Farkas Ferenc Zeneiskola, Eger
Gyimesi furulyamuzsika
Széki táncmuzsika
Húsvéti falukerülő nóták
Vajdaszentiványi tánczene
Felkészítő tanárok: Gyura Fanni, ifj. Gelencsér János, Okos Tibor

csorvas

13.10 Csorvási Gulyás Mihály Általános és Alapfokú Művészeti Iskola

Csillag citerazenekar  Mezőföldi dallamok
Villő citerazenekar  Dunántúli kanásztáncok
Felkészítő: Bíró László

13.20 Ráadás: a „Páva Pillanatok”  énekes és zenész szereplői

nyiregyhaza_konzi

14.40 Művészeti Középiskola és Kollégium, Nyíregyháza

Kalotaszegi – vonószenekar
Szatmári – vonószenekar
Röszkei dallamok, Magda Imre játéka nyomán – citera
Baranyai dallamok – citera
Felkészítő tanárok: Bartháné Kallós Angelika, Dezsőházi Tamás, Dragony Gábor, Juhász Erika, Kompár-Rőmer Judit, Nauner Agárdi Éva

bcsaba_konzi

15.00 Békéscsabai Bartók Béla Művészeti Szakközépiskola és AMI

• Énekes műsorszámok:
Gujkás Zselyke: De nagy legény a tücsök
Barta Zsuzsanna: Magyarlapádi dalok
Rakonczai Kata Bíborka: Bukovinai dalok
Nemczov Zsófia: Bácskai dalok
Babinszki Nóra és Nemczov Anna: Felcsíki dalok
Felkészítő tanár: János Hajnalka
• Hangszeresek:
Bonchidai táncdallamok
Citeramuzsika
Moldvai hegedű-koboz duó
Felcsíki táncdallamok
Tiszaújlaki verbunk és csárdások
Előadók: Debreczeni-Kis Helga, Hlásznyik Attila, Kis László Levente, Juhász András, Ökrös Dániel, Valjer András
Felkészítők: Barbócz Sándor és Rácz Gyula

debrecen_konzi

15.45 Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola 
 AMI, Debrecen
Bonchidai román verbunk, ritka és sűrű magyar (népi vonósok)
Éva szvitem (Pendely Énekegyüttes)
Gyimesi keserves, lassú és sebes magyaros (Réti Bolgárkák Énekegyüttes)
Nyíradonyi népi játékok (Kispendely Énekegyüttes)
Hajdúsági mulatság (népi énekes és vonós növendékek)
Felkészítők: Sáriné Szebenyi Judit, Csendesné Tóth Lilla, Bárdosi Ildikó, Juhász Erika, Kálmán Péter „Cucás”, Molnár Miklós

16.15 Piarista Mester Tanoda, Szeged
Ideki e csenderbe (Moldva Népzenei Kamaraműhely)
Új guzsalyam mellett (Moldva Népzenei Kamaraműhely)
Bukovinai énekcsokor: Bacsa Orsolya
Délvidéki énekcsokor: Hódi Fruzsina
Festeres-kobozszóló (Moldva): Bozóki Zoltán
Felkészítő tanárok: Fábri Géza (népi pengetős), Fábri-Ivánovics Tünde (népi ének), Lipták Dániel (népi hegedű)

nyiregyhaza_egyetem

16.40 Nyíregyházi Egyetem Zenei Intézete

Galga menti muzsika – vonószenekar
Dunántúli, csurgói dallamok – citera
Gyimesi táncdallamok – furulya
Moldvai dallamok – Boróka énekegyüttes
Felkészítő tanárok: Bíró István, Dragony Gábor, Juhász Erika, Kompár-Rőmer Judit, Vavrinecz András
nyiregyhaza_egyetem_2
© 1982–2017 Táncháztalálkozó
Megosztás