Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.


„Tánchagyományaink” – Tánctanítás és táncház • 2014. március 30. vasárnap, 10.30–18.45 • Küzdőtér

Szerkesztők: Árendás Péter, Busai Norbert
Háziasszony: Kubinyi Júlia

Felhívjuk kedves vendégeink és közreműködőink figyelmét, hogy vasárnapra virradóra lesz az átállás a nyári időszámításra, tehát az órákat 1 órával előre kell állítani!

10.30 Szilágyság – Sikentáncz Szilveszter, Velner Klára, Hercz Vilmos, Herczné Barna Éva, Szilas Te., Debreceni Népi Együttes, krasznai, szilágyszéri és szilágysámsoni hagyományőrzők; Szilágynagyfalusi zenekar

11.00 Kalocsa – Illés Zoltán, Illésné Koszta Krisztina, Bokréta Népművészeti Egyesület táncosai; Zagyva Banda

11.30
Magyarországi szerb és makedón táncok – Tököli Délszláv Néptáncegyüttes; Kóló zenekar

12.00
Nyírség – Szilágyi Zsolt, Szilágyiné Újlaki Marianna, Antal Roland, Antal Dóra, Újfigurás Te.; Pál István Szalonna és bandája

12.30 Mezőpanit
 – László Csaba, Hajdó Réka, mezőpaniti hagyományőrzők; Bekecs zenekar

13.00
Minden magyarok tánca; muzsikál a Gázsa zenekar

13.30
A 40 éves Vujicsics együttes koncertje – km. Gyenis Katalin, Sebestyén Márta 
 
13.45 LakócsaFarkas Zoltán „Batyu”, Tóth Ildikó „Fecske”; Vujicsics

14.15 Magyarbőd
– Kupec Mihály, Kupec Zsófia, Ilosvai Selymes Péter Te., magyarbődi hagyományőrzők; Dűvő

14.45 Moldva – Gyurka Fábián; Zurgó együttes

15.30
Szék – Szabó Szilárd, Németh Ildikó; Ádám István emlékzenekar

16.15
Gyimes – Fitos Dezső, Kocsis Enikő, Szentendre Te.; – Vizeli Balázs, Mihó Attila, András Orsolya

16.45
Hortobágy – Lovas Bálint, Tiszai Zsuzsa, Hajdú Te.; Szeredás együttes

17.15 Dél-Alföld – Tóth Gábor, Goda Katalin, Szeged Te.; Szerényi Béla, ifj. Szerényi Béla

17.45
Szászcsávási cigány – Kovács Norbert Cimbi, Lőrincz Hortenzia; Heveder zenekar

18.15
Kalotaszeg – Szűcs János, Bíróné Marsi Andrea, Bocskai Te.; Varga István „Kiscsipás” és zenekara  

© 1982–2017 Táncháztalálkozó
Megosztás