Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.


Aprók Bálja
• 2012. március 31. szombat, 10.00–17.00 • Küzdőtér
Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület programja, a Nyugat-magyarországi Régió rendezésében

Színpadmester: Horváth Győző
Kikiáltók: Varga Albin és Dobsa Tamás
Szerkesztő: Sipos Ferenc

„BÚCSÚ”
10.00 Fehérvasárnapi határjárás, kapuzó játékok
ZALAI TÁNCOK
10.30 Zalai táncok tanítása
Lippentő Táncegyüttes, Fitos Dezső, Kocsis Enikő; Németh Dénes és zenekara
SZIGETKÖZ, VÁG-GARAM MENTE
11.00 Jókai és Bertóké verbunk tanítása
Dobsa Tamás (Csallóköz), Palenik József (Szigetköz), a csoportok fiú táncosai; Németh Dénes és zenekara, Radák Márton és zenekara
11.15 Színpadi bemutató – Szigetköz: dudatánc, sottis; Tardoskedd: lakodalmi leselkedés
Csobolyó, Lajta, Pimpimpálé-Tücskök és Kis-Megyer-Csilizke Néptáncegyüttesek; Kurdi Gábor, Lipics Viola és zenekara, Radák Márton és zenekara, Németh Dénes és zenekara
11.25 Szigetközi tánctanítás: Polgári táncok (francia négyes, Hogy a csibe..., sottis)
Palenik József és Balogh Tímea, Jocha Balázs és Putz Katalin
Csobolyó és Lajta Néptáncegyüttesek; Kurdi Gábor, Lipics Viola és zenekara, Radák Márton és zenekara
11.50 Tardoskeddi tánctanítás: csárdás és friss
Dobsa Tamás és Dobsa Fodor Mónika, Pimpimpálé-Tücskök és a Kis-Megyer-Csilizke; Németh Dénes és zenekara
SOPRONI ÉS SOPRON KÖRNYÉKI NÉMET NEMZETISÉGI TÁNCOK
12.15 Színpadi bemutató – búcsúfa fonása és Burschentanz (mars)
Patakugrók (Ágfalva), Pendelyes Táncegyüttes; Fajkusz Banda, Baranyai Károly és Kálmán István
12.20 Soproni német nemzetiségi táncok: Burschentanz (werma’) – mars, Kopfs’somm, Storchentanz – Gólya, Siebenschritt – Hétlépés, Walzer – Keringő, Polka
Csoltói József és Csoltóiné Szalai Márta, Csoltói Gergő és Csoltói Franciska, Maráz István és Szabó Krisztina, Patakugrók (Ágfalva), Pendelyes Táncegyüttes; Fajkusz, Baranyai Károly és Kálmán István
VASI TÁNCOK
12.45 Színpadi bemutató – vasi gyermekjátékok, gencsapáti pünkösdölő, törökbasázás, gencsi körverbunk, papucstánc, eszközös táncok, hupi, ugrós, lassú és friss csárdás
Kis Tücsök, Partium AMI, Ispiláng Gyermekcsoport; Boglya zenekar
12.55 Vasi tánctanítás: gencsi körverbunk, ugrós, lassú és friss csárdás, polgári táncok (Hupi, Zöld erdő..., Hogy a csibe...)
Csollány Csaba és Csollányné Horváth Krisztina, Spiegel Zoltán és Spiegel-Szabó Viktória; Boglya zenekar
HATÁRON TÚLI MAGYAR CSOPORTOK BEMUTATÓJA
13.40 Jártatós Táncegyüttes (Szabadka, Vajdaság, Szerbia)
Spisák Krisztina–Teremi László: Nyírségi táncok
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland; kísér a Juhász zenekar

Höcögő Táncegyüttes (Zilah, Szilágyság, Románia)
Együttesvezető: Matyi István
RÁBAKÖZ TÁNCAI
14.05 Bevonulás
Páros verbunkok:
vitnyédi (Antal Áron), agyagosszergényi (Csitei Gábor); Cseh Tamás és zenekara
14.20 Bemutató a színpadon – pünkösdi királyválasztás, törökbasázás, csárdás és friss
Pántlika Néptáncegyüttes; Fajkusz Banda
14.25 Tánctanítás: csornai csárdás és friss, szanyi csárdás és friss
Lengyel Szabolcs és Hoffner Nikolett, Vrábel János és Schofhauser Gerda; Fajkusz Banda, Lipics Viola és zenekara
14.40 Tánctanítás: szili karéj
Lengyel Szabolcs; Fajkusz Banda, Lipics Viola és zenekara
14.50 Dus tanítása: bogyoszlói dus - Lengyel Szabolcs; szanyi dus - Klauz Balázs; Fajkusz Banda, Lipics Viola és zenekara
15.05 Polgári táncok tanítása
Bakonyi Zsuzsanna; Cseh Tamás és zenekara
15.15 Tánctanítás: vitnyédi csárdás és friss, kapuvári csárdás és friss
Csitei Gábor és Nagy Ramóna, Antal Áron és Delbó Krisztina, Maráz István és Szabó Krisztina; Németh Dénes és zenekara
15.35 Tánctanítás: Párnás tánc
Vrábel János és és Schofhauser Gerda; Németh Dénes és zenekara
15.45 Bemutató a színpadon – a tanított táncok „összefoglalása”
16.00 „Tudjátok-e, ki vagyok én?” – Legénycéhek bemutatkozása
Németh Dénes és zenekara
16.45 Össztánc: friss csárdás, dus (kivonulás)

Kísérő Programok:

10.30, 11.30, 12.30, 13.30 órakor: Hétpróba a Nyugat-dunántúli Legénycéhek szervezésében – minden vállalkozó kedvű fiatal legény kipróbálhatja erejét, ügyességét – vajon kiállja-e a Legénycéhek próbáit?

12.00 Köteles játék

11.00, 13.00 és 14.00 órakor: Csallóközi és Küküllő-menti népi játékok a Magyar Pedagógiai Társaság Hagyományőrző Szakosztálya szervezésében. A program vezetője: Sándor Ildikó és kollégái

Logikai, ügyességi fajátékok – egész nap

Körhinta
© 1982–2017 Táncháztalálkozó
Megosztás