Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.
2017-ben Prima-díjas a folkMAGazin!

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

Műsorfüzet

2008. április 11. péntek 19.00

„Halljunk szót!” – Gálaműsor a Hagyományok Házában (Budai Vigadó, 1011 Budapest, Corvin tér 8.)

2008. április 12. szombat, 10.00–22.00
Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér
10.00–17.00 Aprók Bálja – az Örökség Egyesület programja
10.00–18.00 Népművészeti vásár, kézműves foglalkozások, játszóház
14.00–16.00 Kunkovács László: Teli tarisznyából – dedikálás a Táncház Egyesület pavilonjában
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
19.00 Berecz András: Legényes – születésnapi CD-bemutató
20.00 „Vízkereszttől farsangig” (télvégi népszokások) – a Muharay-szövetség hagyományőrző gálaműsora
21.30 „Boldog lelkek tánca” – Jászság Népi Együttes

Martin György terem (I. em.)
10.30–18.00 Ínyenc táncház

Kodály Zoltán terem (I. em.)
11.00–18.20 „Tágasságot nekünk is!" I. – zeneiskolások koncertje

VIP terem (II. em.)
10.00–18.00 Etno-mozi – néprajzi filmek

Lajtha László terem (II. em.)
10.00–18.00 Kodály Zoltán, a népzenekutató – kiállítás
10.00–18.00 Historikus és népi hangszerek – kiállítás
11.45–18.00 Népzenei kamarakoncertek I.

Vásárhelyi László terem (II. em.)
10.00–18.00 „Hagyomány és tudomány” – az MTA Néprajzi Kutatóintézet, az Európai Folklór Intézet és a Magyar Néprajzi Társaság kiadványai
13.00 Igriczek: „Magyarok fénye” – muzsika a középkorból
14.00 „Hagyomány és tudomány” – Mit kínál a tudomány a néphagyomány iránt érdeklődő nagyközönségnek? (pódiumbeszélgetés)
16.00 Népzenei tanszak a Zeneakadémián – koncert és kerekasztal-beszélgetés

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)
14.00–18.00 Folk-kocsma

2008. április 12. szombat
Petőfi Csarnok (1146 Budapest, Zichy Mihály út 14.)
22.00–05.00 Éjszakai Bál

2008. április 13. vasárnap, 10.00–23.30
Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér
10.00–18.00 Tánchagyományaink – tánctanítás és táncház
10.00–18.00 Népművészeti vásár, kézműves foglalkozások, játszóház
14.00–16.00 Kunkovács László: Teli tarisznyából – dedikálás a Táncház Egyesület pavilonjában
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
19.00 Pál István „Szalonna” és bandája: Örömzene – CD-bemutató koncert
20.15 „Oda menjünk, ahol kellünk...” – a Martin-szövetség néptánc-gálája
21.45 Össznépi mulatság

Martin György terem (I. em.)
10.00–16.30 Aprók tánca és Tücsökringató

Kodály Zoltán terem (I. em.)
11.00–18.30 „Tágasságot nekünk is!" II. – zeneiskolások koncertje
15.00 „Reneszánsz a divatban – az etno reneszánsza” – viseletbemutató

VIP terem (II. em.)
10.00–18.00 Etno-mozi – néprajzi filmek

Lajtha László terem (II. em.)
10.00–18.00 Kodály Zoltán, a népzenekutató – kiállítás
10.00–18.00 Historikus és népi hangszerek – kiállítás
11.00–18.00 Népzenei kamarakoncertek II.
13.20 „Új élő népzene 14.” CD-bemutató  

Vásárhelyi László terem (II. em.)
10.00–18.00 „Hagyomány és tudomány” – az MTA Néprajzi Kutatóintézet, az Európai Folklór Intézet és a Magyar Néprajzi Társaság kiadványai
11.00 Inaktelki tánchagyományok – műhelybeszélgetés
15.00 „Mesés Kelet” – Történetek, hangulatok a Felvidék keleti részéből
16.00 Képek Észak-Mezőségről – néptánc-műsor

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)
14.00–18.00 Folk-kocsma

Megosztás