Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

Ínyenc táncház • 2015. március 29. vasárnap, 11.00–18.00 • Martin György terem (I. em.)

Szerkesztők: Árendás Péter, Busai Norbert
Házigazda: Strack Orsolya

 



„Mestereink lábáról maradt”

11.00 Szeghalom – Petri Mihály tánca: poharas tánc, szóló, csárdás  – Mahovics Tamás, Mahovicsné Ladányi Anita; Suttyomba zenekar

11.30 Érpatak – Orosz Sándor és Szöllősi Erzsébet táncai: csárdás és ugrós  – Farkas László, Farkasné Molnár Anna; Dobroda zenekar

12.00 Magyarbece – Szántó Ferenc tánca: pontozó, csárdás, egylábú – Kis István, Kis-Demeter Erika; Mihó Attila és zenekara

12.30 Rimóc – Vincze Ferenc és Kanyó Margit táncai: sarkantyús, csárdás és friss – Husvéth Csaba, Szabó Ágnes Ilona; Dűvő együttes

13.00 Mezőkölpény – Ábráhám József és Szabó Terézia  táncai – Németh Ildikó, Szabó Szilárd; Bazseva zenekar

13.30 Csíkszentdomokos – Bíró Ágoston „Zsukás” és Bíró Erzsébet táncai: csárdás, gyors csárdás és cepper – Kádár Ignác, Nagypál Anett; Góbé zenekar

14.00 Magyarbőd – Vasil Imre és Kocák Jolán táncai: csárdás és dobogós – Kupec Zsófia, Kupec Mihály ; Fonó zenekar

14.30 Szucság – Újvári Sámuel és Panni néni táncai: csárdás és szapora – Antal Áron, Delbó Eszter; Buda Folk Band

15.00 Baskír táncok – Farkas Zoltán „Batyu”; baskír zenészek
A baskír táncház a Kelet- és Közép-európai Kutatásért és Képzésért Alapítvány támogatásával valósul meg.

15.45 Kozármisleny – Józsa Gergely tánca: verbung, lassú és friss csárdás  – Nyemcsok Pál, Nyemcsokné Kárpáti Katalin; Zengő együttes

16.15 Öregcsertő és Drágszél Vén Ferenc és Cselik Mária táncai: verbungos, friss és mars  – Illés Zoltán, Illésné Koszta Krisztina; Zagyva Banda

16.45 Szászcsávás – Máthé Sándor és Szathmári Erzsébet táncai: egylépésű és szökő – Gyémánt Ádám, Gyémánt-Csontos Lívia; Üsztürü zenekar

17.15 Őrkő – Mocsel Rémusz és Mocsel Piroska táncai: rományos és cigányos  – Orza Călin, Demeter Erika; Gázsa zenekar

Megosztás