Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.
Szavazzon a Prima-díjas folkMAGazinra! +36.70/707-7000 – sms: 27

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.


Szellemi kulturális örökség Magyarországon – kiállítás
2012. március 31. – április 1. 10.00–18.00 • Kodály Zoltán terem (I. emelet)



kunsagi_birkaporkolt

A kiállítás olyan ma is élő kulturális közösségi gyakorlatokat, tudást sorakoztat föl, amelynek még napjainkban is identitásformáló, összetartozástudatot erősítő szerepe van. Az 1x2 méteres molinók rövid leírás és színes képek segítségével mutatják be a magyarországi szellemi kulturális örökséget nyilvántartó nemzeti jegyzék eddigi 11 tagját: népművészetükről ismertté vált közösségeket, kézműves hagyományokat, farsangi, húsvéti és pünkösdi szokásokat, jellegzetes állattartási mód alapján kialakuló speciális ételkészítési tradíciót. Emellett egy-egy tabló a szellemi kulturális örökség megőrzéséért létrejött UNESCO egyezményt és annak magyarországi végrehajtási gyakorlatát ismerteti.

„Tágasságot nekünk is!” II.
2012. április 1. vasárnap, 10.20–18.35 • Kodály Zoltán terem (I. em.)

Szerkesztő: Mohácsy Albert • Műsorvezető: Tóth Kornélia


10.20 Dohnányi Ernő Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Pestszentlőrinc
10.45 Fáy András Református Általános Iskola és AMI, Gomba
11.00 Nádasdy Kálmán Művészeti és Általános Iskola, Budafok
11.35 „Magyar-kút” ÁMK Nemzetiségi Alapfokú Művészetoktatási Intézménye, Etyek
12.00 Erkel Gyula Újpesti Zeneiskola, Budapest
12.25 Váczi Gyula Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Salgótarján
12.50 Lajtha László AMI, Budapest
13.00 Hubay Jenő Zeneiskola, Budapest
13.10 Sajnovics János Egyesített Általános és Művészeti Iskola, Tordas
13.40 Farkas Ferenc Zeneiskola, Eger
14.05 Muzsikáló Egészség Alapítványi AMI, Debrecen
14.30 Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, Pécs
14.55 Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés Művészeti Iskola, Nagykanizsa
15.20 Ádám Jenő Zeneiskola, Szigetszentmiklós
15.40 Vujicsics Tihamér Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szentendre
16.00 „Szárny-nyitogató” AMI, Tököl
16.20 Bessenyei Művelődési Ház és Könyvtár, Bugyi
16.40 Bartók Béla AMI, Rákoskeresztúr
17.00 Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola, Vác
17.50 Hermann László Zeneiskola, Székesfehérvár; Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI, Székesfehérvár;  Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola, Székesfehérvár

Megosztás