Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

Magyar mesterhangszerek
2011. április 2–3. 10.00–18.00 • Lajtha László terem (II. em.)
A Magyar Hangszermíves Céh kiállítása


s3600022

A Magyar Hangszermíves Céh közel tíz esztendeje rendez hangszerkiállítást a Táncháztalálkozókon azzal a nem titkolt céllal, hogy megismertessük e műfaj muzsikusaival, tanáraival a hazai hangszerkészítő szakma kiválóságait. Természetesen nem csak szigorúan vett népi hangszereket és azok készítőit mutatjuk be, hanem a klasszikus hangszerkészítő szakma azon termékeit is, amelyek szükségesek lehetnek táncházas muzsikusok számára is. Idén 15 készítő munkái láthatók, kipróbálhatók és megvásárolhatók a második emeleti Lajtha-teremben. Dudák, tekerők, citerák, kobzák, tárogatók mellett mester- és manufaktúra hegedűk, vonós hangszerek, hárfák és gitárok is bemutatásra kerülnek.

s3600024

Kiállítóink:

Korán Csaba, Bárdi Szabolcs, Gollob Balázs, Romanek Tihamér, Blaszauer Róbert, Héjja János, Nagy András hegedűkészítő mesterek
Pásztor Endre furulya és kobozkészítő
Bese Botond, Végh Andor dudakészítők
Tóth József tárogatókészítő
Szerényi Béla tekerőkészítő

Tanchazt08a


Tóth Zoltán, Fogas Viktor és Futó Gergely gitárkészítők

Mindemellett a küzdőtéren megtalálhatók további kollégáink, önálló
standokkal:
Gáts Tibor és Micsik Béla citerakészítő,
Bán György és Pásztor Endre furulyakészítő
Balogh Sándor furulya és citerakészítő
Szerényi Béla tekerőkészítő
Kerekes Andrea egyedi hangszertok készítő

A Mesterhangszerek Kiállítását a Magyar Hangszermíves Céh rendezi a
Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, a Hangszerkészítők Szövetsége, a Hegedűkészítők Társasága és a Fúvós Hangszerész céh szakmai támogatásával.

Népzenei kamarakoncertek II. • 2011. április 3. vasárnap, 11.10–18.50 • Lajtha László terem (II. em.)

Szerkesztő: Árendás Péter • Házigazda: Juhász Erika


11.10–11.25 Kisboróka együttes

11.30–11.45 Labdarózsa Népdalkör (Vecsés)

11.50–12.05 Festeres zenekar

12.10–12.25 Lókötők Citerazenekar (Mezőtúr)

12.30–12.45 Balla Tibor és tekerős tanítványai (Szentes)

12.50–13.00 Kristály Ágnes és Balog Péter

13.05–13.25 Ágas-bogas együttes (Piliscsaba)

13.30–13.50 Endrődi Judit és Bolya Dániel

14.00–14.30 „Szűnjék meg bánattól” – Berka együttes

14.35–14.50 Nyitrai Tamás és zenekara

15.00–15.40 „Lajthától a Szeretig” – Szeret zenekar

15.45–16.05 Dresch Mihály, Kerényi Róbert, Bede Péter és Ábrahám Judit

16.10–16.50 „Mit ér nekem” – Tintér Gabriella és zenész barátai

17.00–17.20 Magos zenekar

17.25–18.05 „Tovafelé” – Tűz Lángja zenekar

18.10–18.50 „Sűrű vándor” – Buda Folk Band

 

© 1982–2017 Táncháztalálkozó
Megosztás