Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.
Szavazzon a Prima-díjas folkMAGazinra! +36.70/707-7000 – sms: 27

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

Magyar mesterhangszerek
2011. április 2–3. 10.00–18.00 • Lajtha László terem (II. em.)
A Magyar Hangszermíves Céh kiállítása


S3600005

A Magyar Hangszermíves Céh közel tíz esztendeje rendez hangszerkiállítást a Táncháztalálkozókon azzal a nem titkolt céllal, hogy megismertessük e műfaj muzsikusaival, tanáraival a hazai hangszerkészítő szakma kiválóságait. Természetesen nem csak szigorúan vett népi hangszereket és azok készítőit mutatjuk be, hanem a klasszikus hangszerkészítő szakma azon termékeit is, amelyek szükségesek lehetnek táncházas muzsikusok számára is. Idén 15 készítő munkái láthatók, kipróbálhatók és megvásárolhatók a második emeleti Lajtha-teremben. Dudák, tekerők, citerák, kobzák, tárogatók mellett mester- és manufaktúra hegedűk, vonós hangszerek, hárfák és gitárok is bemutatásra kerülnek.

s3600007

Kiállítóink:

Korán Csaba, Bárdi Szabolcs, Gollob Balázs, Romanek Tihamér, Blaszauer Róbert, Héjja János, Nagy András hegedűkészítő mesterek
Pásztor Endre furulya és kobozkészítő
Bese Botond, Végh Andor dudakészítők
Tóth József tárogatókészítő
Szerényi Béla tekerőkészítő

s3600014


Tóth Zoltán, Fogas Viktor és Futó Gergely gitárkészítők

Mindemellett a küzdőtéren megtalálhatók további kollégáink, önálló
standokkal:
Gáts Tibor és Micsik Béla citerakészítő,
Bán György és Pásztor Endre furulyakészítő
Balogh Sándor furulya és citerakészítő
Szerényi Béla tekerőkészítő

s3600021

Kerekes Andrea egyedi hangszertok készítő

A Mesterhangszerek Kiállítását a Magyar Hangszermíves Céh rendezi a
Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, a Hangszerkészítők Szövetsége, a Hegedűkészítők Társasága és a Fúvós Hangszerész céh szakmai támogatásával.

Népzenei kamarakoncertek I. • 2011. április 2. szombat, 11.20–18.40 • Lajtha László terem (II. em.)

Szerkesztő: Árendás Péter • Házigazda: Baranyai Barbara



11.20–11.35 Kék nefelejts citerazenekar (Tiszakécske)

11.40–11.55 Kalapos zenekar

12.00–12.20 A Köztársaság Bandája

12.25–12.40 Bényei Csenge, Kovács Eszter, Bagi Bálint

12.45–13.05 Góbé zenekar

13.10–13.30 „Fúdd el, jó szél, fúdd el” – Bodza Klára balladáslemeze
km.: Blaskó Csaba, Csörsz Rumen István, Helyei László, Ladányi Ferenc

13.35–14.00 Juhász zenekar (Szabadka)


14.05–14.45 „Le van a szívem láncolva” – Boglya zenekar

14.50–15.00  Zsupp zenekar

15.05–15.25  „Mennek a fiúk” – Virtus együttes és Rendes zenekar

15.30–16.10 „Erre gyere, rózsám” – Dobroda zenekar

16.15–16.40 Menyegző – Balladák és kolindák Bartóknak – Mentés Másként


16.50–17.30 „Földvári tánc” – Szilágyi Anna, Dresch Mihály és az Eszterlánc zenekar

17.40–18.00 Tallabille

18.10–18.40 „Én voltam az apámnak” – Csűrdöngölő zenekar 30 éves jubileumi koncertje

Megosztás