Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.


„Táncképek” – a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség hagyományőrző gálaműsora
2009. április 4. 19.00 • Küzdőtér

Szerkesztő, rendező: Széphalmi Zoltán
Házigazda: Szabadi Mihály
Muzsikál: Bekecs együttes, Vavrinecz András vezetésével
Közreműködnek: A Népművészet Mesterei, Fülöp Ferenc-díjas táncosok és határontúli hagyományőrzők



Galgamenti karikázó, huszárverbunk, lassú és friss csárdás
BAG:
Tóth Jánosné, Lados László, Balatoni László, Péter Tibor, Rónainé Gyetvan Anita, Rónai Lajos, Suszter Balázs, Gódor Csilla, Kovács Éva, Szokolik Szabolcs, Hajdu Zsuzsanna
VERESEGYHÁZ: Fekete Ferenc, Fekete Ferencné, Molnár Erik, Hibó Józsefné, Kőrösi Sándor, Ujvári Lászlóné

Rábaközi táncok
KAPUVÁR: Simon András, Simon Andrásné, Csitei Gábor, Nagy Eszter

Palóc verbunk, lassú és friss csárdás
RIMÓC: Holecz Istvánné, Bocsó Péter
PÜSPÖKHATVAN: Fűrész Pál, Uzák Istvánné, Széphalmi Zoltán, Tóth Judit
VARSÁNY: Oláh József, Oláhné Csercsics Ivett, Szita István, Baráth Lászlóné


Mezőségi táncok
ÖRDÖNGÖSFÜZES (Románia): Réti János, Hajdú Ferenc, Hideg Anna, Lapohos György és felesége

Kalotaszegi táncok
SZUCSÁG (Románia): Újvári Samu, Újvári Emma
     

Dunamenti karikázó, lassú és friss csárdás, ugrós
BOGYISZLÓ: Ezerné Hajdu Ildikó, Frank Gyula, Hajdu József, Hajduné Bárdos Éva, Hajdu Józsefné, Huszárikné Böröcz Zsófia, Nyul
Nelli, Streer Tamás, Streer Tamásné, Szabadi Mihály, Szűcs Julianna
SIÓAGÁRD: Gergely Judit, Kovács Gábor, Leitkám Gabriella, Kelemen Tibor, Kincses Mónika, Pesti Zoltán, Győri István

Gömöri botoló
BORZOVA (Szlovákia): Mezei Lajos

Vasi kanász- és seprűtánc
GENCSAPÁTI: Gergácz Gábor, Varga Lajos

Bukovinai székely verbunk, csárdás és silladri
BONYHÁD: Szőts Barbara, Sebestyén Kitti
IZMÉNY: Illés Tibor, Illés Tiborné
KAKASD: Sebestyén Miklós

Békési román táncok
ELEK: Rusz Miklós, Bágy János, Király Sándor, Bágy György

Kalocsa vidéki mars, lassú és friss csárdás, mars
KALOCSA: Tamás Ferenc, Tóth Márta, Kákonyi István, özv. Kákonyi Istvánné, Cselik Mária, Tóth József, Szeleczky Attiláné, Bagó
Ferenc, Bagó Istvánné, Oláh András, Molnárné Láng Nóra, Molnár Gábor, Bátyityné Tóth Teréz, Tamás Gábor
MISKE-DRÁGSZÉL: Kishegyi Simon, Kishegyiné Baráth Ildikó
HOMOKMÉGY: Kohl László, Kohl Lászlóné

Megosztás