Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2018. április 13–15.

A kiválasztott menüponthoz tartozó cikk a menüsor alatt látható.

Aprók Bálja • 2007. március 31. 10.00–17.00 • Küzdőtér
Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület programja
Rendező: Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület Közép-magyarországi Régiója (elnök: Varga Edit)
Társrendező: Közép-magyarországi Folklórszövetség (elnök: Szigetvári József)
Főrendező: Neuwirth Annamária
Háziasszony: Strack Orsolya



10.00 Nyitó felvonulás (Forrás; Tököli Délszláv; Gödöllő; Ecseri Szlovák és Szigetszentmártoni Sváb Táncegyüttesek; muzsikálnak az együttesek zenekarai
10.20 Mezőföldi táncok - ugrós és eszközös táncok (Sági Susan-Gálber Attila-Tóth László; Pesovár Ferenc AMI, Ifjúforrás Néptáncegyüttes-Százhalombatta; Bara zenekar)
10.50 Délszláv táncok (Blahó Márta-Halász László; Délszláv Táncegyüttes Ifjúsági Csoportja-Tököl; Kolo Együttes)
11.20 Galgai gyermekjátékok (Tóth Judit; Gödöllő Táncegyüttes utánpótlás csoportja)
11.35 Galgai verbunk és friss (Széphalmi Zoltán-Tóth Judit; Gödöllő Táncegyüttes utánpótlás csoportja; Unger Balázs és barátai)
12.05 Ecseri szlovák táncok (Suba Éva-Harazin Piroska; Zöld Koszorú Néptáncegyüttes Ifjúsági Csoportja-Ecser; Újhartyáni Fúvószenekar)
12.30 Mesemondás - daltanulás (Fábián Éva)
12.45 Bukovinai székely táncok (Fitos Dezső-Kocsis Enikő; Lippentő Táncegyüttes-Győr; Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes Ifjúsági Csoportja; Makó Péter és barátai)
13.15 Játékok óvodásoknak - „Kör-kör, ki játszik?” (Hudákné Farkas Sára; Cseppcsepel Táncegyüttes-Budapest)
13.30 Cigány táncok (Rostás Iván-Rostás Magdolna; Amaro Khelymo Táncegyüttes-Csömör; Khamoro együttes)
14.00 Gyermekjátékok - „Áspis, kerekes” (Hudákné Farkas Sára; Cseppcsepel Táncegyüttes-Budapest)
14.15 Mezőföldi üveges, lassú és friss csárdás (Zsille Dóra-Kovács Henrik; Pesovár Ferenc AMI, Ifjúforrás Néptáncegyüttes-Százhalombatta; Bara zenekar)
14.50 Sváb táncok (Steer Mónika; Lustige Kinder Táncegyüttes-Szigetszentmárton; Sándor Károly és barátai)
15.20 Püspökhatvani csárdás és friss (Széphalmi Zoltán-Tóth Judit; Gödöllő Táncegyüttes utánpótlás csoportja; Tücsök zenekar, Pál Lajos vezetésével)
16.00 Román táncok (Lakatos András-Széles Zsanett; Cerbul de Aur Román Néptáncegyüttes; Falkafolk zenekar)
16.30 Moldvai táncok (Tündik Tamás-Szilágyi Angéla; Naputánjárók Táncegyüttes-Külsőrekecsin, Románia; Napforgó Táncegyüttes-Budaörs; Földi Lehel és a Sültü zenekar)

Az Aprók Bálján közreműködnek még a Bihari Aprók és Gyermekcsoport (Budapest), a Kiscsepel Táncegyüttes (Budapest), valamint az együttesek vezetői és zenekarai.
Megosztás